Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak krmíme

26. 7. 2014

                                                            Jak krmíme

Po odchovu našeho prvního vrhu, kdy Donatellka vypadá, jako kostra potažena hrstkou chlupů. Jsem začala přemýšlet nad skladbou jídelníčku, aby se Donatellka dostala co nejdříve do formy. Protože je Donatellka od malička , hrozná nimra a moc vybíravá, nebudete  to vůbec jednoduché. Do této doby byly holky  na granulích a vařeném masu.

Když jsem hledala nové páníčky pro naše štěňátka , tak mě oslovila budoucí majitelka našeho štěňátka a rovnou mě poslala fotky, svojí fenky sedmiměsíční  leonky, nádherná urostlá s lesklou srstí. Ptala jsem se čím krmí a že BARFujou, hned mě to zaujala, už dávno jsem to chtěla vyzkoušet. Dokonce jsem měla i knížky co jsem si koupila někdy před rokem, ale neměla jsem odvahu to vyzkoušet, při pomyšlení na syrové maso a vnitřnosti jsem to vždy zamítla a raději jsem to uvařila.

Po týdnu, co jsem sbírala všechny možné informace na internetu, cenným zdrojem pro mě byla knížka od Kateřiny Novosádové s názvem BARF krmení psa přirozenou stravou , bylo rozhodnuto, že to zkusím. Pro začátek jsme nakoupili celá kuřata, křídla, játra, žaludky. Na trhu jsem koupila čerstvou zeleninu, lososový olej, pivovarské kvasinky, různé semínka oříšky atd. Celá příprava do misky trvá pět minut, což je bezva. První kuře jsem holkám naporcovala na menší kousky, přidala zeleninu, slunečnicové semínka a lososový olej. Holkám to moc chutnalo, tak jsme začali BARFovat.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Barf - jak krmíme